Більшість українців відчули погіршення економічного становища, майже третина без роботи

Більшість українців відчули погіршення економічного становища, майже третина без роботи

У червні 2023 року 59% українців відчули погіршення власного економічного становища за останні півроку, у 35% – воно не змінилось, лише 6% відчули покращення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Соціологічної групи “Рейтинг”.

Оцінки становища в Україні загалом гірші: 75% відчули погіршення ситуації в країні, 14% – говорять про відсутність змін, 8% – про покращення.

Попри це, говорячи про економіку країни у майбутньому, респонденти мають більше позитивних сподівань: 35% очікують покращення, 28% – думають, що нічого не зміниться, 26% очікують погіршення.

Щодо особистої ситуації – 31% сподіваються, що у наступний рік їхнє особисте економічне становище покращиться, 39% вважають, що воно не зміниться, 17% – мають песимістичні погляди щодо цього.

Ситуація з роботою

За даними опитування, 41% з тих, хто працював до війни, працюють на своїх звичних робочих місцях, 14% – працюють частково, 13% – знайшли нове місце роботи. Попри це 30% опитаних до цього часу не працює.

У динаміці збільшилась кількість тих, хто знайшов нову роботу. Краща ситуація з роботою у чоловіків та людей середнього віку.

Серед переселенців у динаміці суттєво зросла кількість тих, хто зміг працевлаштуватись на нове місце – кожен третій з них зміг знайти нову роботу, частка непрацюючих серед них зменшилась з половини до третини.

Опитування було проведене 1-2 червня 2023 року серед 1000 респондентів в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%.