Восени агресор може повернутися до тактики ударів по енергетиці – ОП

Не маючи можливості домогтися успіху на фронті, Росія спробує максимально перейти до тактики терору цивільного населення.

Восени і взимку Росія може повторити свою кампанію масованих ударів по енергетичній інфраструктурі, тому що це єдиний інструмент впливу на українців, який залишився у агресора. Про це заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю РБК-Україна.

“У Росії не так багато інструментів впливу на хід війни. У неї тільки терористичні інструменти, один з яких – це використання залишків крилатих ракет, використання балістичних ракет, гіперзвуку, дронів для атаки на цивільне населення і на критичну інфраструктуру, на енергетичну інфраструктуру”, – вважає Подоляк.

Він підкреслив, що зараз Україні потрібно добудувати нові Трансформатори, замінити і в цілому відремонтувати інфраструктуру розподільних електромереж. Це все вимагає великих фінансових витрат.

Кількість постраждалих зростає: наслідки ракетної атаки на Київщині жахають

“Знову ж таки, не забувайте, що ціна цієї війни величезна. Або ми програємо, і тоді нас як держави не існує. Так, буде це називатися Україна, але це буде виключно маріонеткова, неіснуюча держава. Або ми виграємо, незважаючи ні на що, виграємо цю війну”, – заявив радник ОП.

Удари РФ по українській енергетиці

З 10 жовтня минулого року держава-агресор розпочала тривалу кампанію масованих ракетних ударів по Україні. Основною метою цих ударів була українська енергетика, руйнування якої могло спричинити масштабну гуманітарну катастрофу в Україні.

На піку цієї кампанії росіяни запускали по 70-100 ракет на день, що дозволяло завдавати українській енергетиці значної шкоди. Віялові відключення електрики і навіть короткострокові блекаути стали результатом цих атак. 

Проте вже до лютого ефективність української ППО значно зросла, а Російський запас ракет вичерпався, що призвело до поліпшення ситуації в енергетиці. Після цього ворог відмовився від цілеспрямованих атак на українську енергетику.