Кулеба висміяв заяву Пєскова щодо “демілітарізації” України

Кулеба висміяв заяву Пєскова щодо "демілітарізації" України

Російська влада зможе будь-який свій програш подати як "перемогу" своєму населенню, вважає міністр.

Прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що Росія впоралася із завданням “демілітаризації” України, тому що вона використовує все менше своєї зброї й все більше – західної.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що таке абсурдне пояснення свідчить: за потреби Кремль навіть поразку у війні продасть росіянам як перемогу. Він припустив, що далі Кремль може заявити про виконання й решти “задач” агресії, сформульованих Путіним у перший день повномасштабного вторгнення.

“У наступних серіях: фактично, усі задачі СВО виконанф. Україна як член ЄС і НАТО не зможе напасти на Росію, Крим більше не є тягарем для російського бюджету, нацисти залишилися лише в Росії, а втрати російських солдатів та техніки в Україні, про які ми нікому не розкажемо, допомогли нам виправити помилки й зробити Росію сильнішою. Росія сильна як ніколи”, – написав Кулеба у Facebook.

“Ось чому ми праві, коли кажемо партнерам, що Путін зможе пояснити росіянам і втрату Криму, і України загалом. Головне для партнерів – не боятися глобальних змін і не зупинятися у підтримці України”, – вважає міністр.

Що заявив Пєсков

Дмитро Пєсков заявив, що завдання РФ щодо “демілітаризації України” частково виконане. 

За словами спікера президента Росії, на початку повномасштабного вторгнення в України було багато озброєння, яке вони “знищили”. Після цього усе більше постачають військову техніку західні партнери, що “ускладнює конфлікт”.

“Справді, Україна була сильно мілітаризована на момент початку спеціальної воєнної операції (повномасштабної війни, — ред.). І, як вчора сказав Путін, одним із завдань було демілітаризація. Фактично це завдання виконане. Тому що все менше і менше своєї зброї Україна використовує і все більше систем озброєння, які постачають їй країни Заходу”, — зазначив Пєсков.