“Мирний план” Путіна: Арестович розкрив, про що насправді говорили делегації в Стамбулі

За його словами, вкид про здачу українських інтересів було зроблено РФ, щоб прикрити державну зраду Путіна.

Президент РФ Володимир Путін показав документ, який нібито є “планом миру” з Україною. Російський лідер стверджував, що відповідні домовленості були досягнуті під час переговорів у Стамбулі. Серед іншого там вказувалося і зменшення кількості ЗСУ та військової техніки.

Екс-радник ОП, військовий експерт Олексій Арестович в ефірі “Фейгін Live” заявив, що це “нахабна брехня”.

“На що це розраховано? Що будуть говорити: “але вони (українська влада – УНІАН) же збиралися, подумки погодилися з такою тяжкою втратою безпеки”. На це все розраховано. Вони (росіяни – УНІАН) уважно стежать за нашим полем і бачать, які думки закидаються – “якби не Зеленський, то не було б війни”, “Зеленський прийшов на угодовській позиції”, “Зеленський не займався Збройними силами”, “Зеленський все робив, щоб програти війну”, а в кінці повинен був “здати все” – і Крим, і Рим, і мідні труби”, – пояснює експерт.

На його думку, це чіткий вкид, щоб перебити недавню заяву білоруського диктатора Олександра Лукашенка про те, що нібито Путін збирався здати Крим в тривалу оренду. За законом РФ він вчинив би державну зраду.

“Вони, щоб відвернути думки про путінську зраду, вирішили Зеленському повісити зраду”, – додав Арестович.

Експерт розповів, що переговори з РФ почалися з “нереальних козирів і вимог” через які українська делегація “довго ржала їм в обличчя”. 

“Вони скромнішали-скромнішали-скромнішали і все дійшло до, в принципі, прийнятних домовленостей. Наскільки я пам’ятаю, вони виводили всі війська, зняли претензії про російську мову, культуру і навіть нейтральний статус. Там було все на нашу користь. Але єдине питання, одне з небагатьох, це була чисельність Збройних сил України і наступального озброєння”, – сказав він.

Арестович був вражений низьким рівнем підготовки російської делегації, яка погано розбиралася в документах і навіть не розуміла значення слів “наступальне озброєння”.

Позиції України і РФ по закінченню війни

Влада Росії неодноразово заявляла, що відкрита для мирних переговорів, але за умови, що Україна визнає анексовані нею території. 

Президент України Володимир Зеленський же представив формулу миру, яка складається з 10 пунктів. Документ передбачає відновлення контролю України над своєю територією, повернення військовополонених і притягнення росіян до відповідальності за військові злочини. Він також пропонує вирішити проблему ядерної безпеки, яка поставлена під загрозу через окупацію Запорізької атомної електростанції, і продовольчої безпеки шляхом захисту експорту зерна.

Радник глави офісу президента Михайло Подоляк підкреслив, що чинне керівництво України ніколи не погодиться на мирні переговори з Росією на невигідних для нас умовах.