Мінекономіки оцінює падіння ВВП України в січні-вересні на рівні 30% р./р.

У вересні економіка України впала на 35% р./р. – на рівні попереднього місяця

Міністерство економіки з використанням непрямих методів розрахунку та інструментів моделювання на базі поведінкових показників економічних суб’єктів оцінює падіння ВВП України за підсумками січня-вересня 2022 року в 30% у порівнянні з аналогічним періодом 2021-го. Про це йдеться у прес-релізі Мінекономіки.

У вересні економіка України скоротилася на приблизно 35% у порівнянні з вереснем 2021 року, що відповідає зниженню у серпні.

«Серед позитивних економічних чинників спостерігалось покращення динаміки транспортних перевезень, як внаслідок зростання експорту агропродукції морським транспортом, так і через нарощування перевезень вантажів залізницею», – зазначає відомство.

Капітальні видатки державного бюджету у вересні 2022 року збільшилися на 33,2% в порівнянні із серпнем 2022 року.

«Відбувається продовження ремонтів та будівництва інфраструктурних споруд, прикордонних доріг і митних переходів, пошкоджених внаслідок бойових дій, а також робіт з відновлення функціонування шляхів, створюються безпечні логістичні ланцюжки на деокупованих територіях», – йдеться у повідомленні.

Відзначається покращення очікувань бізнесу щодо перспектив своєї економічної діяльності, хоча вони все ще і залишаються песимістичними (46,1 пункта у вересні проти 44,1 у серпні).Серед негативних факторів, що вплинули на економіку, виділяють погоду та дії окупантів.

«Через затяжну дощову погоду в окремих регіонах у вересні пригальмувався темп збору зернових культур, що негативно позначилося на обсягах зібраної продукції. Крім того, нестабільна робота та періодичні відключення окупованої ЗАЕС від енергосистеми України змушували перерозподіляти навантаження між іншими учасниками системи, що чинило суттєвий тиск на всю українську енергосистему», – додає Мінекономіки.

Ситуація залишається ще доволі складною та напруженою, втім контрольованою, резюмує Міністерство економіки.Нагадаємо, Мінекономіки оцінює падіння ВВП України за підсумками серпня 2022 року в 35% у річному обчисленні. Міністерство вказує, що темпи падіння економіки сповільнюються.За підсумками 2022 року Мінекономіки очікує сповільнення темпів падіння ВВП до 33,2% р./р.Як повідомляв GMK Center, Національний банк України (НБУ) прогнозує скорочення ВВП країни за підсумками другого півріччя 2022 року на 37,5% в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Зокрема, у третьому кварталі 2022 року економіка країни впаде на 37,5% р./р., а в четвертому – на 39,3% р./р.

©maindaily.news