Парламент Естонії підтримав створення спецтрибуналу для Росії

Парламент Естонії підтримав створення спецтрибуналу для Росії

Депутати також закликали уряди та парламенти інших країн по всьому світу активно долучитися до створення трибуналу під егідою ООН.

Парламент Естонії ухвалив заяву щодо притягнення до відповідальності осіб, які спланували та вчинили злочин агресії проти України. Також Рійгікогу закликав створити для цього Спецтрибунал під егідою ООН.

Про це йдеться у постанові естонського парламенту.

У своїй заяві депутати Рійгікогу наголошують, що агресивна війна РФ проти України – це найжорстокіший акт агресії в Європі від часів Другої світової війни. Саме тому це потребує адекватної правової реакції. А відтак створення та забезпечення початку роботи Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів Росії стає пріоритетом зовнішньої політики Естонії.

Естонські парламентарі закликали уряди та парламенти інших країн світу активно долучитися до створення такого Спецтрибуналу. Також зазначається, що Рійгікогу  має намір посилити співпрацю з урядом України у розслідуванні злочину агресії РФ та притягненні винних до відповідальності.

Спецтрибунал для РФ

19 січня 2023 року Європейський парламент схвалив резолюцію про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Київ привітав це рішення.

Згодом Парламентська асамблея Ради Європи під час своєї сесії ухвалила рішення, яким затвердила свої вимоги щодо створення спеціального трибуналу. Відповідальними за злочин агресії мають бути представники керівництва Росії та Білорусі.

Сполучені Штати 28 березня підтримали спеціальний міжнародний трибунал для розгляду справи проти Росії. Таким чином Вашингтон створи імпульс для судового переслідування цього злочину вперше після Другої світової війни. 

Президент Володимир Зеленський доручив напрацювати проєкт резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо необхідності створення спеціального міжнародного трибуналу, який був би скоординований із позицією партнерів України.