Токаєв відмовився їхати на економічний форум до Росії – ЗМІ

Токаєв відмовився їхати на економічний форум до Росії – ЗМІ

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не поїде на економічний форум до Путіна.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв не поїде на щорічний економічний форум у російському Санкт-Петербурзі наступного тижня, заявив уряд країни. Причини відмови Токаєва від участі в заході не коментуються.  

Про це повідомляє Reuters.

Згідно із заявою уряду, цьогорічному форумі в Росії від Казахстану представлятимуть віцепрем’єр-міністр Роман Скляр і заступник міністра економіки Тимур Жаксиликов. 

Зазначається, що до вторгнення в Україну Росія регулярно приймала на форумі світових лідерів, проте зараз західні офіційні особи та бізнесмени уникають участі в російському економічному форумі.

Минулого року Токаєв привернув до себе увагу, відкинувши претензії Кремля щодо України. Виступаючи на сцені з президентом Росії Володимиром Путіним, який буде присутнім і на цьогорічному форумі, президент сказав, що Казахстан не визнає незалежності окупованих Росією територій на сході України чи інших колишніх радянських республік. 

Коментарі глави Казахстану викликали здивування, оскільки країна десятиліттями був членом очолюваних Москвою блоків безпеки та торгівлі, і називає Росію своїм стратегічним партнером.

Минулого місяця російське пропагандистське агентство РІА повідомило, що президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, запрошений Путіним, заявив, що не зможе відвідати цьогорічний форум. Російські ЗМІ не оголосили про плани участі інших світових лідерів.

Форум у Санкт-Петербурзі проводиться від 1997 року і розглядається російськими офіційними особами як відповідь Москви на щорічний Всесвітній економічний форум, який проводиться у швейцарському Давосі.

Нагадаємо, в ООН пояснили, чому одразу не поїхали допомагати херсонцям після підриву Каховської ГЕС.