Україна сподівається на репарації від РФ: сума може сягнути трильйонів доларів

Україна сподівається на репарації від РФ: сума може сягнути трильйонів доларів

Начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко заявив про сподівання на репарації від Росії, які становитимуть трильйони доларів.

Про це пише Укрінформ.

«Ми сподіваємось і робимо все для цього. Загальної цифри ще не має. Але, звичайно, це трильйони доларів, і для кожної області вони будуть окремо. Основа репарацій буде підтверджена після завершення всього комплексу розслідування, на це необхідно багато часу», – зауважив очільник області.

Ухвалювати це рішення будуть у Міжнародному кримінальному суді (МКС), і від підтвердження цих доказів саме суддями МКС надалі буде залежить не тільки пред’явлення цього позову, а і стягнення у Росії коштів у майбутньому.

«І стягнення буде не тільки добровільним… Але повинна бути дотримана законна і чітка процедура, що стосується суми збитків», – пояснив Кириленко.

Він додав, що ми від ворога не будемо вимагати зробити те, що в нас було не добудовано до того, як той вдерся в Україну, а вимагаємо кошти для відновлення тільки того, що ворог зруйнував.

«Так, це довгий буде процес. Узагалі, дай Боже, щоб нашого віку вистачило, щоб наші діти вже жили у відродженій Україні», – резюмував керівник ОВА.

Відбудова України: де взяти гроші

Нагадаємо, що за інформацією Світового банку, післявоєнна відбудова України коштуватиме приблизно 500-600 мільярдів євро.

У Finanial Times писали, що більшість витрат на відбудову України могла б покрити сума активів Центробанку Росії, заморожена в Євросоюзі. Але наразі невідомо, яким буде процес передавання цих активів Україні.

За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, в ЄС заблоковані 300 млрд євро резервів російського Центробанку і заморожені 19 млрд євро російських олігархів. 

А у Конгресі США підтримали поправку до закону про передавання арештованих активів російських олігархів Україні.