Україна та Нідерланди тиснуть на Іспанію, щоб та передала ЗСУ батарею Patriot — El Pais

Україна та Нідерланди тиснуть на Іспанію, щоб та передала ЗСУ батарею Patriot — El Pais

Одна з іспанських батарей Patriot розташована у Туреччині, однак Ердоган проти виведення ЗРК на користь України.

Україна та Нідерланди тиснуть на Іспанію, аби та передала Повітряним силам ЗСУ батарею зенітно-ракетного комплексу Patriot, яка зараз дислокується у Туреччині.

Про це пише іспанське видання El Pais.

Зазначається, що прохання передати Patriot Україні висловив президент України Володимир Зеленський у розмові з прем'єром Іспанії Педро Санчесом під час саміту Європейської політичної спільноти у Молдові минулого тижня.

Також про це говорили прем'єр Нідерландів Марк Рютте та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. До речі, зараз батарея Patriot Іспанії розташована у Туреччині, але Ердоган виступає проти виведення системи ППО з його країни до закінчення терміну контракту. Він спливає наприкінці цього року.

Слід додати, що Іспанія має дві батареї Patriot на озброєнні. Одна з них розташована у Валенсії і є важливою частиною оборони країни. Інша розміщена на турецькій базі Інджирлік від 2015 року.

Системи Patriot в Україні

Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна може захистити своїх громадян від загибелі та закрити небо від російських ракетних обстрілів, якщо отримає 50 батарей Patriot.

Тому президент України Володимир Зеленський наполягає на створенні коаліції постачальників систем ППО Patriot, щоб у країні успішно минув період до отримання винищувачів F-16.