У Міноборони пояснили, для чого росіяни запускають фейки про втрати ЗСУ

Також там прокоментували, з якою метою виходив пропагандистський фейк про зникнення Залужного.

Кожна сторона збройного конфлікту прагне показати втрати ворога і засекречує свої під час активної фази бойових дій. 

Про це сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Вона пояснила, що чим більше відкрито інформації про противника, тим простіше прорахувати його спроможності і плани. “Крім розвідки, а в росіян вона зараз дуже ускладнена на нашій території, є ще способи витягування потрібноі інформації через вкидання в інфо простір провокацій”, – пояснила Маляр.

Вона зазначила, що таким чином можна змусити іншу сторону видати якомога більше інформації про себе – приміром через спонукання до виправдання та спростувань. 

Відео дня

“Для цього закидаються дуже завищені цифри в очікуванні, що ми обурюючись почнемо спростовувати і видамо якісь дані чи непрямі орієнтири на них”, – пояснила вона. 

Або, навела приклад Маляр, закидається інформація про зникнення Главкома  чи інших командувачів – в очікуванні коментарів та спростувань з демонстрацією на фото та відео локацій – де ж вони насправді. 

Фейк про зникнення Залужного

У травні тривалий час російські пропагандисти поширювали дезінформацію то про загибель українського Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, то про його поранення. А 24 травня низка пропутінських ресурсів опублікувала дані, що Залужний нібито поранений внаслідок російського обстрілу.

А 26 травня Залужний, якому російські пропагандисти закидали “поранення”, з’явився на новому відео, усміхаючись і тримаючи телефон у руці, яка, як казали пропагандисти, “відмовила”.