“Це дає стриманий оптимізм”: в Маріуполі помітили незвичну поведінку окупантів

Російські загарбники почали рух через місто з Бердянська, а не навпаки, як це відбувалося раніше.

Російські загарбники активізували рух через тимчасово окупований Маріуполь Донецької області з Бердянського напрямку. Про це повідомив радник мера міста Петро Андрющенко.

Як він зауважив в ефірі телеканалу “Еспресо”, така поведінка для окупантів незвична. Раніше вони рухалися в бік Бердянска, а зараз – навпаки.

“Я сподіваюсь, що всі звернули увагу на те, що Генштаб ЗСУ вперше прокоментував ситуацію на Бердянському напрямку. Повірте, що для будь-якої людини, яка відстежує, що відбувається в Маріуполі, це дуже хороші новини. Цього достатньо для подальшого оптимізму. До того ж, сьогодні ми спостерігаємо активізацію руху окупантів через Маріуполь з Бердянська, а не навпаки. Поки що ми намагаємось дізнатись, куди вони рухаються. Однак такі новини дають нам стриманий оптимізм щодо звільнення наших територій”, – наголосив Петро Андрющенко.

Ситуація в окупованому Маріуполі

Український Маріуполь перебуває в повній окупації з кінця травня 2022 року. За місто протягом кількох місяців точилися запеклі бої – воно майже повністю зруйновано. Аби прикрити сліди своїх злочинів, росіяни масово зносять багатоповерхівки в окупованому місті. 

Зокрема, в травні 2023 року радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що окупанти виживають українців з будинку, аби знести його. Йдеться про 17 сімей, які живуть у 14-поверховому будинку по вулиці Купріна, 77. 

Окупанти виселяють маріупольців з власних квартир

Крім того, росіяни знесли в Маріуполі памʼятник Архіпу Куїнджі на Грецькій площі міста. Вулицю, названу його імʼям, окупанти перейменували на “вулицю Артема”.