Іспанія передасть Україні 20 БТР та 4 відремонтованих Leopard

Іспанія передасть Україні 20 БТР та 4 відремонтованих Leopard

Іспанія підтвердила, що зобов’язання підтримувати Україну в її пошуках повного, справедливого та тривалого миру залишатиметься непохитним до тих пір, поки це буде необхідно.

В Іспанії заявили про найближче відправлення в Україну 20 одиниць БТР, 4 основних бойових танків «Леопард», які перебували на ремонті, і значних потужностей для розгортання військового госпіталю.

Про це пише іспанське міністерство оборони.

Зокрема, пані міністр оборони Маргарита Роблес взяла участь у новій зустрічі міністрів оборони Контактної групи з питань оборони України.

Засідання Контактної групи було тринадцятим, скликаним Держсекретарем США Ллойдом Остіном, і стало форумом для аналізу ситуації та найбільш нагальних потреб України у вирішальний момент агресивної війни, спричиненої Росією.

Пані міністр під час доповіді про підтримку Іспанії України вона розповіла, що БТР прибудуть до Польщі 19 червня. Їх додадуть до 40 БТР, які були поставлені раніше. Також йдеться про доставлення чотирьох Leopard 2А4, які були на ремонті.

«Україна захищає справедливу справу, і тому вони мають нашу всіляку підтримку, не лише у надсиланні матеріалів, але й у підготовці українських бійців», — заявила Роблес, який додав, що «позиція Іспанії є чіткою та сильною підтримкою, як і всіх країни НАТО та Європейський Союз. Наше зобов'язання є повним і абсолютним».

Міністр оборони також оголосила про пожертвування госпіталю Role 2 plus, здатного підтримувати важку бригаду, з невідкладною хірургією та основними стабілізаційними, лабораторними та фармацевтичними послугами, які розміщуються в дванадцяти контейнерах. Перед його доставленням заплановано навчання в Іспанії українських військовослужбовців, які отримають цей госпіталь.

Нагадаємо, що раніше ЗМІ повідомляли про те, що Україна та Нідерланди тиснуть на Іспанію, щоб та передала ЗСУ батарею Patriot. Зазначається, що прохання передати Patriot Україні висловив президент України Володимир Зеленський у розмові з прем'єром Іспанії Педром Санчесом під час саміту Європейської політичної спільноти у Молдові. 

Нагадаємо, у Зеленського розкрили склад “коаліції винищувачів” для України.